Belgisch en Portugees record op KBC-Nacht
De Nacht van de Atletiek in De Veen heeft één van zijn beste edities van de jongste jaren gekend. De publieke opkomst lag duidelijk hoger dan vorig jaar, het weer zat mee, het programma en het deelnemersveld waren aantrekkelijk. Het middagprogramma moest het met beperkte belangstelling stellen, traditiegetrouw komen daar vooral familieleden van de jonge atleten naartoe. Maar bij de start van het hoofdprogramma waren de tribune en de staanplaatsen al flink gevuld en nam ook de sfeer toe. Er waren verschillende hoogtepunten. Zo zorgde Paulien Couckuyt voor een nieuw Belgisch record op de 300 meter horden. Terwijl ze normaal de 400 meter horden loopt, klokte ze op deze ongebruikelijke afstand 38.66. Dat is bijna twee seconden onder het vorige record van Kylie Lambert, 40.33 die amper twee maanden geleden in Eigenbrakel is gelopen.
De 5000 meter is altijd het slotnummer op de Nacht, voor de nationalen 5 reeksen lopen, komen de internationalen aan bod. En daar zorgde de Portugees Jose Pinto voor een knalprestatie. Hij liep 12.59.75 en vestigde daarmee een nieuw Portugees record.
Estafette
In het begin van de avond was de 110 meter horden wat in mineur verlopen. De Zuid-Afrikaan Barnard Mandray kreeg een rode kaart onder de neus na een valse start. Een Poolse atleet struikelde over de hordes en moest geblesseerd afgevoerd worden. Zo won de Zuid-Afrikaan John Adesola.
Er werd ook uitgekeken naar de drie estafettenummers op de 100 meter. De Belgian Dragongflies, met publiekslieveling Rani Rosius wonnen de 4x100 meter mixed. De 41.34 bleef evenwel 35 honderdsten onder het Belgisch record. Het publiek kon zich trouwens in nog meer Belgische zeges verkneukelen. Yanla Ndjip-Nyemeck won de 100m horden en bleef daarbij nog maar eens onder de 13 seconden. Straffe prestaties ook van Camille Laus die met een krachtige eindjump op de 800 meter de Oegandese ex-wereldkampioene Halima Nakaayi klopte maar tegelijk boven de EK-limiet bleef. Ook Belgisch succes in het polsstokspringen. Elien Vekemans sprong bij haar wederoptreden na een blessure over 4meter53 en mocht daarmee op het hoogste schavotje plaatsnemen. Jonathan Sacoor bevestigde zijn goede vorm op de 400 meter. Hij had al eerder het minimum voor het EK in Birmingham gehaald en liet nu ook de rest van het deelnemersveld achter zich met 46.03.
Eén van de nummers waar zeker naar uitgekeken werd was de 3000 meter steeple met Winfred Yavi, voormalige wereldkampioene en Olympisch kampioene. Ze liep een bijzonder sterke wedstrijd, maar kwam veel te vroeg alleen aan de leiding, waardoor ze weliswaar een toptijd van 8.52.86 neerzette, maar toch nog altijd 1,5 seconde boven de beste wereldjaarprestatie bleef. (foto’s volgen)89096