Vrijwel iedere dag nattigheid
De weerkaarten laten een erg wisselvallig verloop van de rest van de maand augustus zien met haast iedere dag wel kans op regen of buien. Tussendoor zijn er echter ook wel droge perioden met een streepje zon. Zondag en maandag zijn de neerslagkansen wat lager. De temperaturen blijven bovendien bescheiden en liggen meestal rond 20 graden.
Woensdag (19/08) trekt een storing met in de loop van de ochtend over onze streken met een flinke plens hemelwater. Vooral na de middag kan het enige tijd stevig doorregenen. Pas in de avond wordt het droger. De matige zuidwestenwind lust na de middag tot zwak en de maxima liggen rond 19 of 20 graden.
Donderdag (20/08) zijn er zonnige perioden in de ochtend. Er ontwikkelen echter al vlug stapelwolken en die lossen reeds voor de middag enkele lokale buien. Na de middag nemen de buien wat in aantal toe en is er ook kans op een donderslag. De maxima liggen rond 21 graden en de wind waait matig uit het zuidwesten.
Vrijdag (21/08) na een droge ochtend, trekt een actieve buienlijn na de middag over de regio. Er kunnen lokaal felle buien vallen, die worden vergezeld van onweer. Tegen de avond wordt het droog met enkele opklaringen. De matige zuidwestenwind ruimt, na de buienlijn, naar het noorden. De maxima blijven bescheiden en liggen rond 19 of 20 graden.
Zaterdag (22/08) start de ochtend vrij zonnig, maar nog voor de middag zijn er talrijke stapelwolken met kans op een bui. Kort na de middag vallen er geregeld buien, maar daarna wordt het droog met brede opklaringen. De zwakke noordwestenwind spant aan tot matig en de maxima liggen rond 19 of 20 graden.
Zondag (23/08) schuift een mobiele wig van hoge druk over onze streken. Hoewel de wolken bij momenten talrijk kunnen zijn, is er ook ruimte voor de zon en de kans op een bui is beperkt. De maxima liggen rond 20 graden bij een matige noordelijke wind.
De volgende dagen neemt de kans op lokale buien weer toe. Dinsdag wordt een regendag en de dagen nadien staat er geregeld nattigheid op het programma. De temperaturen komen stilaan wel iets hoger uit bij 22 of 23 graden.
Michel Nulens – Buienradar89344