Weersverbetering op komst
Na de overvloedige regenval van de afgelopen dagen, is het stilaan tijd geworden voor een weersverbetering. Het wordt al wat droger op zondag, maar maandag moeten we nog enkele regenbuien verwerken. Vanaf dinsdag stijgt de luchtdruk en is het droger en warmer. Vanaf woensdag krijgen we ook flink wat zon.
Zaterdag (14/03) maakt regen in de loop van de latere ochtend plaats voor droge perioden afgewisseld met buien. Bij momenten kunnen er pittige buien vallen, lokaal vergezeld van korrelhagel. De wind spant aan tot matig en ruimt naar het noordwesten. De maxima zijn wat aan de lage kant bij gemiddeld 8 of 9 graden.
Zondag (15/03) wordt een droge dag met flinke zonnige perioden en enkele wolken. Na de middag komen er stilaan meer wolken opzetten en in de loop van de avond gaat het regenen. Bij een zwakke, later matige zuidwestenwind liggen de maxima rond 11 of 12 graden. Opgelet, in de ochtend is er kans op grondvorst.
Maandag (16/03) is het wisselend tot zwaar bewolkt met enkele lokale regenbuien. Na de middag blijft het meestal droog, maar de wolken zijn in de meerderheid. De wind waait matig uit het westen en de maxima liggen rond 10 graden.
Dinsdag (17/03) stijgt de luchtdruk en blijft het droog. Daarbij wisselen wolkenvelden af met wat zon. Na de middag krijgt de zon stilaan wat meer ruimte. De zwakke tot matige wind kiest voor het zuiden en voert zachtere lucht aan. Het kwik kan oplopen tot 14 graden.
De volgende dagen houdt het droge weer aan en is er flink wat zon. De maxima liggen daarbij rond 14 of 15 graden en de wind kiest stilaan voor het noordoosten.
Michel Nulens – Buienradar88010